طرح مفهومی از پهپاد اپل (کوادکوپتر اپل)

تا به حال شرکت‌های بزرگی در حوزه فناوری مانند آمازون، گوگل و فیسبوک اقدام به طراحی پهپاد کرده‌اند. شرکت اپل تا کنون چنین محصولی را نداشته و تصمیم این کمپانی در خصوص تولید پهپاد مشخص نیست. اما اخیرا یکی از مهندسان اپل طرح مفهومی از پهپادش را رونمایی کرده..
طرح مفهومی از پهپاد اپل (کوادکوپتر اپل)

کوادکوپتر اپل یک طراحی پیشرو و آوانگارد

اریک هازمن طراح آلمانی و یکی از طراحان اولیه شرکت اپل، اولین طرح مفهومی خود را با نام "Apple Quadcopter" یا کوادکوپتر اپل که در ظاهر به رنگ‌های سیاه و سفید است رونمایی کرد. این طراح چندین تصویر از نمونه‌ی اولیه این گجت را در وب‌سایت خود منتشر کرده است. همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید این طرح علاوه بر برخورداری از ظاهری زیبا به همراه لوگوی شرکت اپل، قابلیت‌های بسیاری نیز دارد. به گفته‌ی هازمن دوربین‌های بسیاری در این پهپاد تعبیه خواهند شد.

appleDrone1

مانند یک کوادکوپتر معمولی، این محصول اپل نیز دارای ۴ موتور و ۴ دوربین خواهد بود. توسط این دوربین‌ها می‌توان عکس‌های پانوراما با قدرت عکاسی و فیلم‌برداری ۱۰۰ مگاپیکسل را ثبت کرد. علاوه بر این ویژگی ضبط ویدئویی 4K برای این پهپاد در نظر گرفته شده است. دوربین آن نیز دارای تثبیت کننده تصاویر بوده که حین عکاسی تصاویر واضح خواهند بود. همچنین پس از عکاسی قابلیت انتشار آنی تصاویر و ویدئوها در شبکه‌ها و کانال‌های ویدئویی مانند یوتیوب فراهم شده است.

appleDrone2

طراحی و تولید پهپادها توسط کمپانی‌های فعال در صنعت تکنولوژی رو به افزایش است. اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی جف بزوس مدیرعامل آمازون، ابتدا در یک ویدئوی ۶۰ دقیقه‌ای اعلام کرد قصد دارد در آینده از پهپادها برای رساندن کالاها به کاربرانش استفاده کند. آن زمان تصور می‌شد تا رسیدن به این طرح راه درازی در پیش است و موانع قانونی و محدودیت‌های تکنولوژی زیادی وجود دارد. اما حال این کمپانی اعلام کرده رویای ارسال کالا با پهپادها به واقعیت نزدیک‌تر شده است. بالگردهای بدون سرنشین آمازون «Amazon Prime Air» می‌توانند بسته‌ها را جابه‌جا کنند. این روش و جایگزین شدن آن به جای سیستم‌های پستی مزیت‌های فراوانی برای این فروشگاه آنلاین خواهد داشت.

appleDrone3

گوگل نیز جزو کمپانی‌هایی است که طرحی از پهپاد خود را منتشر کرده است؛ این شرکت قصد دارد با تولید پهپادهای خورشیدی و ارسال آن بر فراز آسمان، ارتباط اینترنت بیش از ۴ میلیارد از کاربرانی را که در مناطق بدون شبکه هستند فراهم کند. گوگل این پهپادها را فقط به مناطق و کشورهای خاص ارسال خواهد کرد. در این میان فیسبوک هم جزو شرکت‌هایی است که پروژه پهپاد خود را شروع کرده که یکی از آنها، پروژه اینترنتی Internet.org است که هدف از آن ارائه‌ی اینترنت آزاد و سریع برای تمام مردم جهان است. پیش از این زاکر برگ در حساب فیسبوک خود اعلام کرده بود که قرار است از این پهپاد برای انتشار سرویس‌های کمپانی‌اش در تمامی نقاط جهان استفاده کند.

کاربرد پهپادها به طور کلی بسیار وسیع و گسترده است؛ تقریبا می‌توان گفت بسیاری از کمپانی‌های مطرح فناوری در این زمینه فعالیتی داشته‌اند. اگر اپل از این طرح برای محصول آینده‌ی خود استفاده کند، نظر بسیاری از کاربران و کمپانی‌های دیگر را به خود جلب خواهد کرد.

appleDrone4

ارسال نظر

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    30تیر
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی