خرید کوادکوپتر سایما در ایران

خرید کوادکوپتر ؛ کلمه مرکبی که این روزها ذهن همه علاقمندان به Drone را به خود مشغول کرده است. خصوصا کواد کودپتر در برند Syma . در این مقاله توضیح نحوه خرید کواد کوپتر و بررسی شایعات و تفاوت قیمت‌های این نوع وسایل کنترلی را توضیح خواهیم داد.
خرید کوادکوپتر سایما در ایران

خرید کوادکوپتر سایما در ایران

کوادکوپتر سیما که در ایران به اشتباه به آن "سایما" گفته می‌شود ، یکی از برندهای مطرح تولید محصولات کنترلی و آرسی در چین است. این کالا اصالتا چینی است . کارخانه آن در گوآنژو و دفتر مرکزی آن واقع در هنگ کنگ است .

در حال حاضر کمپانی‌های تولید کوادکوپتر هیچگونه نمایندگی در ایران ندارند . اما فروشگاه‌هایی هستند که کلکسیونی از محصولات کمپانی سایما را موجود دارند . یکی از این فروشگاه‌ها آی‌پهباد است .

شایعه گرید بندی کوادکوپتر سایما

اخیرا شایعاتی مثل وجود گرید بندی در کوادکوپترها منتشر شده است . این شایعات از طریق وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به سرعت منتشر شده است و باعث ایجاد سردرگمی برای مخاطبان این نوع پرنده‌ها شده است . مخصوصا در برند سایما Syma بازار این شایعات به شدت داغ است. دلیل آن این است که:

کوادکوپترهای سایما جنبه‌ی هابی و سرگرمی دارند و افرادی که آن را انتخاب می‌کنند اغلب اولین کوادکوپترشان را می‌خرند

با توجه به این موضوع و تجربه نداشتن در زمینه‌ی کواد کوپتر ، بسیار طبیعی است که تحت تاثیر شایعه گریدبندی قرار بگیرند و در خرید خود تصمیم گیری کنند. در ادامه بصورت مستدل موضوع شایعه گرید بندی کواد کوپترها را توضیح خواهیم داد .

کوادکوپتر اصلی سایما

واژه ترکیبی سایما اصل وجود ندارد و این ترکیب اشتباه است. زیرا که برند سایما بصورت یکتا تولید شده است و قوانین کپی رایت در چین اجازه کپی کردن یک برند با اصالت چینی را ندارد .

اگر دقت کرده باشید محصولاتی مانند Syma , Xiaomi , Huawei , DJI و خیلی از برندهای چینی به هیچ عنوان فیک و یا کپی و تقلبی ندارند . دلیل این موضوع دفاع از حقوق تولید کننده و برند چینی در آن کشور است .

اما متاسفانه در خصوص برندهای غیر چینی هیچگونه نظارتی را نمی‌کنند و دست تولید کنندگان در آن کشور برای تولید برندهای متفرقه و نامی بسیار باز است . (این یک نوع سیاست اقتصادی مدرن است)

قبلا نیز در خصوص گریدبندی کواد کوپترها فیک و تقلبی مطلبی را نشر داده بودیم که در این لینک قابل مشاهده است .

البته بازار شایعات بسیار داغ‌تر از این‌ها است. بعنوان مثال چندین نفر به مجموعه آی‌پهباد گفتند آیا GPS کواد کوپتر سایما X8 Pro شما کار می‌کند ؟

در ابتدا برایمان عادی بود و آن را یک سوال ناشیانه قلمداد کردیم. پس از مدتی این نوع سوالات تکرار شد و البته شک برانگیز . وقتی موضوع را پیگیری کردیم ، متوجه شدیم تحت عنوان ناقص بودن کالا ، قیمت‌ها توجیه می‌شوند.

تمام این سوالات را با یک جمله پاسخ داده‌ایم : شما ۴۸ ساعت پس از تحویل کالا مهلت تست دارید .

نمایندگی کوادکوپتر سایما در ایران

اخذ نمایندگی کوادکوپتر فعلا در ایران ممکن نیست. علی رغم تمام تلاش‌های مجموعه آی‌پهباد و نامه نگاری‌های مستمر حقوقی با کمپانی سایما ، طبق اضهارات این شرکت امکان واگذاری امتیاز نمایندگی به کشور ایران وجود ندارد .

اما در حال حاضر شما می‌توانید کلیه محصولات سایما بخصوص کوادکوپتر سایما را از آی‌پهباد بهمراه خدمات پس از فروش و مهلت تست خریداری کنید .

برند سایما در ایران نمایندگی ندارد . فروشگاه هایی هستند که کالکشن محصولات سایما را برای فروش ارائه می‌کنند مانند آی پهباد اما شرکتی تحت عنوان نمایندگی سایما در ایران وجود ندارد

شما می‌توانید با یک ایمیل شخصی ، این موضوع را از کارخانه استعلام کنید . برای اینکار می‌توانید یک ایمیل با متن بسیار ساده سوال خود را به دفتر مرکزی سایما بفرستید . با کمی صبوری ، حداکثر تا دو روز کاری جواب شما داده می‌شود . دقت کنید روزهای شنبه و یکشنبه در چین تعطیل است .

Hello, is there any branch of syma in iran ?

ایمیل و مشخصات کمپانی کوادکوپتر سایما :


کوادکوپتر گرید A سایما :

شایعاتی با عنوان لیبل یا برچسب A در فضای مجازی مطرح شده است . به اینصورت گفته شده که بر روی باتری و یا داخل کوادروتور برچسب A وجود دارد و نشان می‌دهد که این کوادکوپتر گرید A است و الباقی تقلبی هستند .

برچسب A بر روی کوادکوپترها ساختگی است و در ایران تولید و چسبانده می‌شود. به نظر شما دلیل این عمل چیست ؟

با یک جستجوی ساده متوجه صحت نداشتن این موضوع خواهید شد . به تصاویر زیر دقت کنید :

گرید بندی کوادکوپتر

در اینجا عبارت Syma Drone A Label را جستجو کردیم . نه تنها هیچگونه منبعی گریدبندی را تایید نکرده است بلکه اصلا در مورد آن مطلبی وجود ندارد . می‌توانید در اینجا بعلت کمبود فضای کار نتوانستیم عکس صفحات مختلف را برای شما نمایش دهیم. اما شما می‌توانید صفحات گوگل را تا 10-20 صفحه بررسی کنید.

نمونه دیگر عبارت Syma Quadcopter A label است که باز هم شما با بررسی آن متوجه خواهید شد که گریدبندی و طبقه بندی کیفیت کوادکوپترها شایعه‌ای بیش نیست .

گریدبندی کوادکوپتر سایما

جالب است بدانید حتی یک عکس نیز در این مورد وجود ندارد . برای بررسی این موضوع می‌توانید قیمت Images را در گوگل کلیک کنید تا نتایج را ببینید :

کوادکوپتر سایما اصل


اما به راستی چرا قیمت‌ها در آی‌پهباد اینگونه هستند ؟ برای دریافت جواب این سوال ، پیشنهاد می‌کنیم بر روی لینک زیر کلیک کرده و مطلب را تا انتها بخوانید .

گرید بندی کوادکوپتر حقیقت ندارد

به نظر شما ، دلیل وجود شایعه و دروغ در فضای فروشگاهی بخصوص دیجیتال مارکتینگ در ایران چیست ؟

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    13فروردین
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی