DJI با تعریف مناطق پرواز ممنوع در عراق و سوریه با داعش مقابله می‌کند

کمپانی چینی DJI با تعریف مناطق گسترده‌ی پرواز ممنوع در عراق و سوریه، به مبارزه با داعش برخاسته است تا توانایی‌های این گروه تروریستی را محدودتر کند.
DJI با تعریف مناطق پرواز ممنوع در عراق و سوریه با داعش مقابله می‌کند

درباره DJI و محصولات پروازی حرفه‌ای آن

کمپانی DJI را باید از جمله‌ی شناخته‌شده‌ترین کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی تولید انواع پهپاد کاربردی خواند؛ به‌طوری‌که دو سری پهپاد اینسپایر و فانتوم این کمپانی بسیار شناخته‌شده هستند و طرفداران زیادی در بازار دارند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، DJI که مقر اصلی آن در شن‌زن چین واقع شده، به‌صورت کاملا مخفیانه با بروزرسانی نرم‌افزار خود اقدام به تعریف مناطق پرواز ممنوع در سوریه و عراق کرده است. داعش با استفاده از پهپادهای دی جی آی در عراق و سوریه اقدام به حمل بمب‌های دست‌ساز و انفجار آن در مناطق پررفت‌وآمد می‌کند.

مناطق پرواز ممنوع برای DJI

این موضوع برای اولین بار توسط کوین فینیستر، تحلیل‌گر حوزه‌ی پهپاد شناسایی شد؛ چراکه وی شاهد اضافه شدن مناطق پرواز ممنوعی در منطقه‌ی خاورمیانه بود که قبل از آن سابقه‌ای در این خصوص ثبت نشده بود. دی جی آی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات در اثر پرواز پهپاد در مناطقی نظیر فرودگاه‌، مناطق پرواز ممنوع را در نرم‌افزار خود تعریف کرده است. این کمپانی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات برای کاربران و همچنین پهپادهایش، مناطقی نظیر پایگاه‌های نظامی، مناطق تاریخی، ورزشگاه‌ها و مسیر پرواز هواپیماها در ارتفاع پایین را جزو مناطق پرواز ممنوع قرار داده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، مناطق پرواز ممنوع جدید در عراق و سوریه از اواخر فوریه سال جاری به نرم‌افزار پهپادهای DJI اضافه شد. اواخر فوریه دقیقا زمانی بود که ارتش عراق، حمله به موصل را با حمایت نیروهای ائتلاف آغاز کرد.

شرکت DJI و محصولات ضد داعش

هنوز مشخص نیست که تغییرات ایجادشده توسط DJI تا چه اندازه توانسته است جلوی استفاده از پهپاد توسط داعش برای ارسال بمب به مناطق مختلف را بگیرد؛ چراکه کارشناسان امر، هک کردن نرم‌افزار پهپادهای DJI را چندان دشوار نمی‌دانند.

DJI هنوز در این خصوص اظهار نظر خاصی نکرده است. این کمپانی پیش از این با انتشار بیانیه‌ای استفاده از محصولات خود به‌منظور مقاصد تروریستی را محکوم بود.

ارسال نظر

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    20مهر
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی