چگونه کوادکوپتر ساده بسازیم ؟

چگونه کوادکوپتر ساده بسازیم ؟

کوادکوپتر خانگی طراحی کنیم

یکی از انواع پهپادها کواد کوپتر یا کوادروتور می‌باشد که اخیرا به عنوان یکی از وسایل پر طرفدار و تفریحی تبدیل شده است . در تولید این پهباد ها تکنولوژی دارای پیشرفت های زیادی بوده است بدین گونه که نمی توان بگوییم کاربردهای این ربات های پروازی یا پرنده را تنها وسیله ای برای تفریح و سرگرمی محدود کرده است. فیلمبرداری نمودن از زاویه های که برای انسان ها دست نیافتنی است یا اینکه زیر نظر داشتن یک منطقه خاص و همچنین جمع آوری نمودن اطلاعات بصورت مخفیانه را می توانیم از دیگر موارد استفاده این کوادکوپتر بدانیم. در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که به کوادکوپترها علاقه دارید باید بدانید که ربات پرنده یا کوادکوپتر را به راحتی و حتی با یک قیمت پایین می‌توانید در خانه بسازید. ما در ادامه به شما کمک کرده ایم تا بتوانید این کوادکوپتر ها را بسازید با هزینه کم و همچنین در منزل ! با ما همراه باشید.

آموزش کامل ساخت کوادکوپتر (پهپاد) ساده و ارزان در خانه

برای شروع باید بدانید که قسمت های زیادی از مراحل ساخت کوادکوپتر (QuadCopter) یا پهباد در خانه مانند ساخت چراغ قوه در منزل و تولید باتری با استفاده از سکه از جمله کارهای خلاقانه می باشد . برای شروع باید بدانید که کیفیت پهبادی که قرار است بسازید را معین نمایید . فریم یا چارچوب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است . پس از طی نمودن مرحله های مقدماتی نوبت به خرید قطعات و تولید کوادکوپتر رسیده است .

اگر میخواهید این قطعات را بخرید باید به فروشگاه های قطعات الکترونیکی اینترنتی معتبر و یا مغازهای فروش قطعات و کیت ربات ها مراجعه نمایید و سپس این قطعات را تهیه کنید .

  • گام اول: خرید رسیور رادیویی

اولین گام باید بدانید که برای برقراری ارتباط شما با پهباد نیاز به خرید فرستنده است. بر اساس برند و تعداد شبکه های رادیویی انواع و اقسام پهباد موجود می باشد که شما می توانید نمونه را که مد نظرتان است با مشاوره از فروشندگان از فروشگاه های معتبر یا با جستجویی در اینترنت خریداری نمایید . زمانی که میخواهید کوادکوپتر بسازید به حداقل ۴ کانال رادیویی نیاز خواهید داشت ولی توصیه می شود برای احتیاط از فرستنده با پشتیبانی ۶ کانال و فرکانس ۲٫۴ GHz استفاده کنید .

  • گام دوم: خرید کنترلر برای هدایت پرواز

قلب تپنده پهباد (drone) کنترل می باشد. در هنگام خرید کنترل باید به تفاوت محصولات مختلف توجه نمایید . دقت داشته باشید که برخی از کنترل ها بسیار پیچیده می باشند و ولی برخی از آنها نیز وجود دارند که دارای قابلیت های محدودی هستند . به عنوان مثال زمانی که میخواهید یک پهباد با ماموریت موقعیت یابی بسازید تنها کافی است که دو دکمه بازگشت یا حالت چرخش و پرسه زدن داشته باشد . به همین دلیل انتخاب این قطعه دقیقا به شما بستگی دارد که چه نیازی داشته اید .

  • گام سوم: خرید موتور و ESC (سیستم کنترل الکترونیک پایداری)

رابط میان موتور و کنترل پهباد ESC یا همان اسپید کنترل می باشد . کنترل پرواز در واقع کاملا همان داده هایی که را جمع آوری می کند که موتور به آن نیاز دارد .

  • گام چهارم: خرید باتری لیتیومی

در این قسمت شما نیاز دارید تا یک باتری بخرید ، باتری برای این است که انرژی لازم تمام بخش های کوادوکوپتر را تامین کند . رایج ترین نوع باتری ها را می توانیم باتری های لیتیوم بدانیم که برای ساخت پهباد مورد استفاده قرار گرفته می شود . بر پایه تعداد سلول( ولتاژ) و حد خود (میلی آمپر) باتری های لیتیومی طبقه بندی می گردند . هر چه قدر میزان میلی آمپر بالاتر باشد در گسترش انرژی برای حرکت کوادکوپتر قدرت باتری افزایش داشته است .

  • ویدئویی از آموزش ساخت کوادکوپتر در خانه
ارسال نظر

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    6مرداد
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی