کوادکوپتر Mavic 2 Enterprise یک پرنده لو رفته؟

کوادکوپتر DJI Mavic 2 Enterprise یا مویک ۲ اینترپرایز محصولی لو رفته از دی جی آی است که ظاهرا قرار است پس از معرفی Mavic 2 Pro و Zoom معرفی گردد. این مطلب به معرفی نسبی و ظاهری این کوادکوپتر توسط تیم آی‌پهباد می‌پردازد.
کوادکوپتر Mavic 2 Enterprise یک پرنده لو رفته؟

درباره مویک اینترپرایز یا DJI Mavic Enterprise

اخیرا شاهد درز کردن اطلاعات محصولات در حال ساخت و تولید از کمپانی DJI هستیم. حدود یک ماه قبل DJI Mavic 2 Pro را داشتیم که عکس‌های آن لو رفته بود و هنوز زمانی نگذشته است که شاهد بیرون آمدن تصاویر DJI Mavic 2 Enterprise از محصولات آینده دی جی آی هستیم.

براستی هدف از این اتفاقات چیست ؟

آیا کمپانی DJI در مخفی نگه داشتن محصولات پروازی و Drone ها از امنیت پایینی برخوردار است ؟

عده‌ای از مفصران و تحلیل‌گران حوزه ربات های پرنده و کوادکوپتر ها بر این باورند که DJI عمدا این اطلاعات را تحت عنوان عکس‌های لو رفته در شبکه قرار می‌دهد تا منتشر شوند و باعث شود انتظار یوزرها و مشتریان محصولات پروازی DJI را تحریک کنند.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، شاید بتوان دی جی آی را یکی از مکارترین کمپانی‌های ساخت کواد کوپتر دانست. زیرا که با این حرکت، در حد فاصل زمانی بین معرفی دو محصولش، باز هم بحث داغ جمع‌های مدلر و پروازی خواهد بود.

قبلا نیر در معرفی مویک ایر نیز شاهد عکس‌ها و تصاویر لو رفته این کوادکوپتر حرفه ای بودیم.

کوادکوپتر حرفه ای dji mavic enterprise

کوادکوپتر DJI Mavic Enterprise

فعلا درباره مشخصات فنی این کوادکوپتر نمی‌توان نظر داد زیرا که داده‌ای در اختیار نیست. اما با توجه به تصاویر می‌توان برداشت کرد که نحوه کارکرد Mavic اینترپرایز به سبک Mavic Pro و پلاتینیوم ساخته و طراحی شده است که این کوادکوپتر بصورت ماژولار طراحی شده است و می‌توان امکاناتی را از آن کم کرد و یا به آن افزود. شباهت ظاهری Mavic Enterprise بیشتر به مویک پرو 2 است. بطور کلی DJI در حال ایجاد تنوع‌های زیاد در کوادکوپتر مویک است. سیر تکاملی آن تا به این لحظه بصورت زیر است:

  1. DJI Mavic Pro
  2. DJI Mavic Pro Platinum
  3. DJI Mavic Air
  4. DJI Mavic Pro 2
  5. DJI Mavic Enterprise

مشخصات ظاهری کوادکوپتر مویک Enterprise

در این بخش قصد داریم برداشت‌های تیم فنی آی‌پهباد را از این دو عکس به اصطلاح لو رفته برای شما منتشر کنیم.

کواد کوپتر دوربین دار حرفه ای  مویک اینترپرایز

دکمه پاور و روشن کردن کواد کوپتر

دکمه این Quadcopter مانند محصولات قبلی بر روی باتری قرار دارد. با اشاره و نگه داشتن آن کوادروتور روشن شده و به همان طریق دوباره خاموش می‌شود. تکنولوژی باتری های هوشمند دی جی آی (dji intelligent flight battery) باعث شده است که پرنده بدون باتری، دکمه‌ی روشن و خاموش نداشته باشد و وقتی پرنده دارای دکمه پاور می‌شود که باتری کوادکوپتر بر روی آن نصب شود.

ملخ ها

اندازی و طول ملخ ها قابل تشخیص نیست اما مشخصا با زاویه و تکنولوژه همان ملخ کوادکوپتر مویک پرو پلاتینیوم استفاده شده است. نوک ملخ در تصویر مشخص است و بنظر می‌رسد که DJI فعلا نمیتونه بگه 60% و 4 دسیبل صدای کمتر در محصوب جدید دارد.

سنسورهای عدم برخورد با موانع

مانند سری های قبلی کوادکوپتر مویک اینترپرایز درای سنسور عدم برخورد با موانع ار جلو است. تصویری از پشت Drone در دست نیست تا ببینیم مانند مویک ایر مجهز به سنسور پستی هست یا خیر..

دوربین و گیمبال

گیمبال این کوادکوپتر سه از نوع سه محوره براشلس است. نمی‌توان مشخصات فنی آن را تشخیص داد اما به اعتقاد ما به احتمال بسیار زیاد دوربین 4K این بار با نرخ برداشت 60 فریم در ثانیه (60fps) خواهد بود.

بازوهای کوادکوپتر مویک 2 اینترپرایز

بازوهای این Drone مانند مویک پرو تا می‌شوند. با همان زاویه و مکانیزم می‌توان Mavic Enterprise را به حالت جمع شده یا اصطلاحا Folded درآورد و به سبک مویک پرو آن را Unfold کرد.

رنگ بندی

در پشت کوادکوپتر، تصویر یک مویک دیگر را میبینیم که رنگ آن خاکستری تیره و سیاه است. ملخ‌های آن نوک طلایی و از نوع پلاتینیوم می‌باشد. اگر آن کواد کوپتر مویک پرو نباشد که ملخ پلاتینیوم بر روی آن گذاشته باشد، می‌توان گفت که DJI  قصد دارد این محصول را با دو رنگ معرفی کند.

سخن پایانی

درمورد برداشت‌هایی که در بالا نوشته‌ایم تا معرفی رسمی Mavic Enterprise نمی‌توان قطعی نظر داد. اما آی‌پهباد امیدوار است با این وضع بازار و قیمت خرید کوادکوپتر ، حداقل دی جی آی کمی کندتر محصول معرفی کند تا بتوانیم با رویای داشتن محصولات قبلی کمی بیشتر زندگی کنیم.

به نظر شما این محصول با چه مشخصاتی معرفی خواهد شد ؟

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    24مرداد
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی