ترفندها و نکته های کواد کوپتر تلو

تلو یک مالتی روتور کوچک اما توانمند است. هر روز که می‌گذرد آن را جدی‌تر از قبل خواهیم یافت و نکات جدیدی را در آن شاهد هستیم. Tello یک پرنده‌ی اوپن سورس است و این باعث شده تا...
ترفندها و نکته های کواد کوپتر تلو

افزایش ارتفاع تلو تا 30 متر

در این قسمت به موضوع ارتفاع Drone از سطح زمین می‌پردازیم. اگز صاحب تلو هستید و یا آن را هدایت کرده‌اید، تا کنون متوجه محدودیت 10 متری این ربات پرنده شده‌اید. در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم که چگونه ارتفاع Ryze Tello را افزایش دهید.

راه‌های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد و در این مطلب، تکنسین‌های iPahbad شما را با ساده‌ترین و ممکن‌ترین روش افزایش ارتفاع تلو آشنا می‌کنیم.

برای این کار نیاز به یک گوشی اندروید است. سپس با کلیک بر روی دکمه زیر، اپلیکیشن اندروید زیر را دانلود کرده و نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن افزایش ارتفاع و برد کوادکوپتر تلو

آموزش و نحوه افزایش ارتفاع

ابتدا کوادکوپتر تلو را روشن کرده. با گوشی اندروید خود به Wifi تلو وصل شوید. برنامه رسمی تلو را ببندید! حالا اپلیکیشن را اجرا کرده و برد مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس دکمه "Send Value To Tello" را لمس کنید. اکنون شما یک کوادکوپتر تلو با محدودیت ارتفاع 30 متری را در اختیار دارید.

گزینه پایین، واحد فاصله است که بر حسب سیستم متریک یا Si ماکزیمم معادل 30 متر خواهد شد. می‌توانید میزان ارتفاع کوادکوپتر را تا حد دلخواه نیز کاهش دهید و بطور کلی هر عددی بین 10 تا 30 را می‌توانید برای اعمال محدودیت ارتفاع کواد کوپتر تلو انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌شود به هنگام وزیدن بادهای نسبتا شدید، کوادکوپترتان را بیشتر از 20 متر بالا نبرید

نحوه شارژ صحیح Tello

ترجیحا از آداپتور و شارژرهای فندکی خودرو برای شارژ کوادکوپتر Tello استفاده نکنید. بهترین و ایمن ترین روش شارژ Drone تلو، کامپیوتر و یا پاوربانک با شدت جریان 1A است.

دقت کنید باتری شارژ شده توسط شارژرهای سامسونگ و اپل، ممکن است در هنگام پرواز، پبام "OverHeating" یا "Error 205" را مشاهده کنید. اختلال این نوع شارژرها در باتری کوادکوپتر تلو به گونه‌ای است که در میزان ضریب تخلیه باتری هنگام پرواز، اختلال ایجاد می‌کند. درنتیجه وقتی دست به بدنه پایینی کواد کوپتر میگذاریم، متوجه گرمای غیر طبیعی Drone خواهید شد.

خطال کوادکوپتر تلو tello 206 error code

اگر این کار را انجام داده‌اید؛ نگران نباشید! با یک بار تخلیه باتری و شارژ مجدد آن بطور صحیح، کوادکوپتر شما براحتی می‌تواند 13 دقیقه پرواز متوالی داشته باشد.

دقت داشته باشید که انجام متوالی شارژهای غلط، آسیب جدی به باتری شما وارد می‌کند و اولین تاثیر منفی بر آن، کاهش طول عمر و زمان پرواز است.

بازیابی و حذف پسورد تلو (DJI Tello Password Recovery)

در اپلیکیشن Drone تلو قسمتی است که می‌توانید نام Wifi و Password را تغییر دهید. یکی از مشکلات برخی از کاربران این است که رمز عبور کوادکوپتر تلو را فراموش می‌کنند و نمی‌توانند با گوشی دیگری به این ربات پرنده وصل شوند. حال تصور کنید که رمز تلو از روی گوشی که با آن وصل می‌شدید نیز پاک شود. اکنون چه باید کرد ؟

یکی از ایراداتی که اپلیکیشن دارد این است که رمز متصل شدن به TELLO را فقط یکبار می‌نویسید. بنایراین احتمال آن می‌رود که با تایپ اشتباه پسورد، آن را ندانید. (پسورد بصورت ماسک شده تایپ می‌شود)

how to remove password of DJI RYZE Tello

پاک کردن رمز کوادکوپتر تلو

برای حذف رمز TELLO کافیست کوادکوپتر را روشن کنید و پس از ده ثانیه، دکمه پاور پرنده را به مدت 8 ثانیه نگه دارید. سپس پرنده را خاموش روشن کنید. سپس در قسمت وایفای گوشی می‌بینید که هم نام SSID به حالت تنظیمات کارخانه برگشته و هم کوادکوپتر بدون رمز شده است.

ارسال نظر

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    31مرداد
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی