آموزش کالیبره کردن کوادکوپتر سایما

اگر کوادکوپترتان در بدو شروع پرواز به یک سمت میرود و یا اگر پرواز استیبل و نرمی ندارید ، کوادکوپتر شما نیاز به کالیبره کردن و ریست کردن ژیروسکوپ دارد. با ما باشد تا با ساده‌ترین متد کالیبره کردن کوادکوپترتان را خودتان انجام دهید.
آموزش کالیبره کردن کوادکوپتر سایما

کالیبره کردن کوادکوپتر سایما

در دنیای ربات‌های پرنده ساده و ارزان قیمت، یکی از مدل‌های محبوب کوادکوپتر سایما است. این کمپانی با ارایه محصولاتی مبتدی و نیمه‌حرفه‌ای خودريال بخش اعظم دنیای ربات‌های پرنده‌ی آموزشی را به خود اختصاص داده است. در ادامه درباره این موضوع که چگونه ژیروسکوپ و تعادل این پهپادها را کالیبره کنیم برای شما توضیح خواهیم داد. بطور کلی در کوادکوپترها وظیفه‌ی تعادل کوادکوپتر و همسان ماندن با سطح افق توسط ژیروسکوپ‌ها ( یا جایروسکوپ = Gyroscope ) انجام می‌شود ؛ که به آن مختصرا Gyro یا جایرو نیز گفته می‌شود .

ژیروسکوپ کوادکوپتر چیست ؟

در دنیایی کنونی کا بارها بدون آنکه خبر داشته باشیم از ژیروسکوپ استفاده کردیم و آن به کمک ما آمده است. یک مثال ساده: وقتی تلفن همرا خود را می‌چرخانید ، چگونه تشخیص می‌دهد که چرخانده شده و صفحه نمایش خود را با چشم شما همسان می‌کند؟ درست است. تلفن‌های همراه هوشمند همه دارای ژیروسکوپ‌های چند محوره حرفه‌ای هستند. البته ساختار جزیی آن‌ها با ژیروسکوپ‌های کوادکوپتر تفاوت دارد اما بطور کلی در ساختار کلی شبیه هستند. پس حالا تصور اینکه ژیروسکوپ کوادکوپتر چه کاری برای ما انجام می‌دهد ساده‌تر شده است .

مبدا ژیروسکوپ و ریست کردن ژیروسکوپ کوادکوپتر

همه ژیروسکوپ‌ها یک نقطه را بعنوان نقطه مبدا یا نقطه صفر دارند. آن نقطه زاویه‌ای است که ژیروسکوپ کوادکوپتر عملا هیچ فعالیتی جهت همسان سازی انجام نمی‌دهد و به محض اینکه اندکی تغییر فیزیکی ایجاد شود و زاویه آن تغییر کند ، زیروسکوپ عمل می‌کند و تلاشش برای همسان سازی شروع می‌شود. حال تصور کنید که زاویه مبدا برای ژیروسکوپ اشتباه تعریف شده باشد. مثلا وقتی کوادکوپترتان را در زاویه 10 درجه از سطح زمین قرار می‌دهید ، ژیروسکوپ در نقطه صفر مبدا باشد. چه اتفاقی می‌افتد؟!

در این حالت وقتی کوادکوپتر را بر روی زمین صاف روشن می‌کنید و دستور پرواز می‌دهید ، ژیروسکوپ تصور می‌کند که کوادکوپتر کج است و سعی می‌کند آن را اصلاح کند. و این درصورتی است که بدتر کوادکوپتر را منحرف می‌کند! و اصطلاحا می‌گوییم کوادکوپتر کالیبره نیست !

کالیبره کردن کوادکوپتر Syma

آی‌پهباد به شما توصیه می‌کند که جهت حفظ ایمنی و انجام پرواز مطمئن ، قبل از هر پرواز ، کوادکوپتر خود را کالیبره کنید! برای این کار ابتدا کوادکوپتر سایما را بر روی سطح صاف قرار دهید سپس آن را روشن نمایید . حالا پرنده را به حالت آماده پرواز قرار دهید. یعنی اینکه در حالتی باشد که چراغ‌های پرنده ثابت و روشن و ریموت با پرنده کانکت باشد. برای اینکار در کوادکوپترهای سایما باید جوی استیک سمت چپ را یکبار به بالا و پس از آن به پایین ببرید. در این حالت یک صدای بوق می‌شنوید به معنای اینکه پرنده آماده پرواز است. سپس هردو جوی استیک را به سمت پایین و راست ( جنوب شرقی ) ببرید ونگه دارید و وقتی که چراغ‌های پرنده چشمک زن شدند جوی استیک‌ها را رها کنید و اجازه دهید تا چراغ‌های پرنده دوباره ثابت شوند .

مراحل کالیبره کردن کوادکوپتر شما تمام شده است و می‌توانید با خیال راحت پرواز خود را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

خرید قطعات یدکی و تعمیرات کوادکوپتر سایما

فروشگاه آی‌پهباد ارائه دهنده قطعات یدکی و لوازم جانبی کوادکوپتر سایما است. شما می‌توانید در وبسایت به قسمت قطعات یدکی کوادکوپتر وارد شده و سپس قطعات یدکی کوادکوپتر سایما را کلیک کنید تا تمامی محصولات موجود را مشاهده نمایید و از همان طریق می‌توانید اقدام به سفارش دهید.

نکته: اگر پس از انجام این مراحل ، باز هم کوادکوپتر شما هنگام برخاست به شدت به سمتی کشیده می‌شود دو حالت امکان دارد:

  1. یا ژیروسکوپ کوادکوپتر شما خراب شده است که باید برد اصلی آن تعویض شود
  2. یا ملخ‌ها را بطور اشتباه نصب کرده‌اید (در بعضی کوادکوپتر‌ها ملخ‌ها طوری طراحی شده که می‌توان اشتباه نصب کرد)

جهت درک بهتر موضوع فیلمی برای شما قرار داده‌ایم که دیدن آن خالی از لطف نیست.

ارسال نظر

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

    2آذر
    اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی