آموزش کار با کوادکوپتر MJX Bugs 2

کوادکوپتر Bugs 2 محصولی از کمپانی MJX یکی از ربات‌های پرنده‌ای است که معمولا هدایتگران این مالتی روتور در هدایت کردن آن به مشکل می‌خورند. این مقاله مالتی مدیا با این هدف نوشته شده است که کار کردن با کوادروتور Bugs2 را مسلط شویم.
آموزش کار با کوادکوپتر MJX Bugs 2

راهنمای استفاده از کواد کوپتر باگز ۲

کار کردن با کوادکوپتر باگز ۲ ، همچون ربات‌های پرنده‌ی دیگر که دارای موتور براشلس و GPS هستند لذت‌بخش است. به شرطی که بتوانیم صفحه اطلاعات پروازی را تحلیل کنیم و از تمام قابلیت‌های کوادکوپتر خود استفاده کنیم. در تصویر زیر ریموت کنترل MJX Bugs 2 را مشاهده می‌کنید که توضیح عملکرد تمامی دکمه‌های آن جز به جز نوشته شده است.

راهنمای ریموت کنترل کوادکوپتر MJX Bugs 2

 1. بازگشت به خانه : با فشردن این دکمه Drone بصورت خودکار به و از طریق GPS به سمت محل تیکاف خود برمی‌گردد.
 2. گرفتن عکس/ضبط فیلم : با استفاده از این شاسی می‌توانید دستور کرفتن عکس و شروع و پایان فیلم‌برداری را انجام دهید.
 3. هدلس مود : این دکمه Headless Mode پرنده را روشن می‌کند تا بتوانید براحتی جهت پرنده را پیدا کرده و ساده‌تر آن را در کنترل خود قرار دهید.
 4. قفل/باز کنترل : این دکمه مانند یک ضامن عمل می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید جلوی اشتباهات رایج در هدایت کردن کوادکوپتر را بگیرید.
 5. بازگشت به خانه/تیکاف و لندینگ : دکمه بازگشت خودکار و سرانجام لندینگ کوادکوپتر بصورت همزمان و تواما.
 6. GPS مد : با استفاده از این سویچ می‌توانید ماژول GPS را روشن و یا خاموش نگاه دارید. این دکمه قابلیت اعمال دستورات و فرامین پروازی را برای شما گسترده‌تر خواهد کرد.

آموزش کوادکوپتر bugs 2


صفحه نمایش کنترل

بر روی ریموت کنترل این کواد کوپتر یک صفحه نمایش LCD نیز وجود دارد که اطلاعات پروزی را بصورت لحظه‌ای به خلبان نشان می‌دهد. این اطلاعات گاهی آنقدر مهم هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها پرنده خود را که در معرض خطر از بین رفتن هست نجات دهید. اطلاعات لحظه‌ای پرواز یک ربات پرنده همان چشم سوم خلبان است که می‌تواند با آن موارد بسیاری را متوجه شود و رفتار پروازی خود را تغییر دهد.

موارد زیر از مهم‌ترین و جذاب‌ترین آیتم‌های این ریموت کنترل هستند:

 1. فاصله کوادکوپتر از نقطه پرواز (D) : در اینجا حرف D مخفف Distance یا فاصله است. فاصله طولی که کوادروتور از نقطه Home Point خود یا نقطه تیکاف خود می‌گیرد را در اینجا با واحد متر مشاهده می‌کنید.
 2. ارتفاع کوادکوپتر از نقطه پرواز (H) : در اینجا حرف H مخفف Height یا ارتفاع است. ارتفاعی که کوادروتور از سطح زمین دارد را به شما نشان می‌دهد.
 3. میزان شارژ کوادکوپتر : با Rx نشان داده می‌شود. R برای Reciever و X متغیر است. این مورد در پروازهای دور با فواصل زیاد بسیار کاربردی است و تقریبا احاطه کامل بر تصمیم گیری بازگشت را به شما می‌دهد.

MJX Bugs 2 Tutorial Guide


نرم افزار Bugs Go

کوادکوپتر MJX Bugs 2 دارای چندین ویرایش مختلف است. نسخه‌های Bugs 2 W و Bugs 2 SE را نرم‌افزار Bugs Go پشتیبانی می‌کند. تصویر زیر نمایانگر تمامی موارد و آیتم‌های صفحه نمایش موبایل شما در هنگام پرواز با Drone های W و SE است.

راهنمای کار با کوادکوپتر bugs2


کالیبره کردن MJX Bugs 2

برای کالیبره کردن کوادکوپتر ، ابتدا آن را در فضای باز بر روی سطح کاملا افقی صفر درجه قرار دهید. در حالی که ریموت کنترل و کوادکوپتر با هم ست هستند ، هر دو استیک ریموت را به سمت "پایین-چپ" ببرید و 3 ثانیه نگه دارید تا کوادکوپتر نقطه صفر و افق خود را پیدا کند و اصطلاحا کالیبره شود.

کالیبره کردن کوادکوپتر


ویدیوی آموزشی کوادکوپتر Bugs

در ویدیوی زیر می‌توانید مطالب گفته شده بالا را تا حد زیادی درک کنید و براحتی در هدایت کردن کوادروتور باگز 2 یک خلبان خبره شوید:


خرید کوادکوپتر باگز

شما می‌توانید خرید کوادکوپتر باگز را از فروشگاه آی‌پهباد با ضمانت سلامت کالا و مهلت تست و همچنین خدمات پس از فروش و مهمتر از همه تامین قطعات یدکی تهیه فرمایید. محصولات باگز از سری تولیدات کمپانی MJX هستند که محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران مالتی‌روتور پیدا کرده‌اند. این محصولات دارای موتورهای براشلس و همچنین ماژول GPS برای بازگشت خودکار به خانه هستند.

ارسال نظر

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

  12فروردین
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی