Loading...
TEL: (021) 26764661 - 09307415910

تفاوت فانتوم 4 ادونس با دیگر فانتوم های سری 4 DJI

تفاوت فانتوم 4 ادونس با دیگر فانتوم های سری 4 DJI

فانتوم 4 ادونس یکی از محصولات جدیدی می باشد که به تازگی توسط کمپانی DJI رونمایی شده است . و بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند تا وجوه تمایز این محصول را با فانتوم های سری 4 بدانند . در مقاله تفاوت فانتوم 4 ادونس با دیگر فانتوم ها بر آن شدیم تا به صورت تفکیکی و موردی اختلافات فاحش این فانتوم را با فانتوم 4 و فانتوم 4 پرو مورد بررسی قرار دهیم . امید است بعد از مطالعه جامع این نوشته هیچ نقطه ابهام و یا سوالی برای کاربران باقی نماند .

 • سوال اولی که مطرح می شود این است که تفاوت اصلی فانتوم 4 ادونس با فانتوم 4 استاندارد چیست ؟

در پاسخ به این سوال کمپانی DJI می گوید : نرم افزار کوادروتور فانتوم 4 ادونس از نو باز نویسی شده است که این امر موجب بهبود کیفیت پرواز ، افزایش هوش پروازی و دستیابی به فواصل پروازی دور تر در پرنده گردیده است ، همچنین دوربین DJI Phantom 4 Advanced قدرت توانمندی ثبت تصاویر با 60 فریم در ثانیه در حالت فیلم برداری 4k  به میزان بیت ریت 100Mbp دست پیدا کرده است ، علاوه بر آن با افزایش کیفیت سنسور از 12.9 به 20 مگاپیکسل می تواند عکس هایی باکیفیت بسیار بالاتر را ثبت نماید . بهبود برد دید بصری از 10 متر به 30 متر موجب میشود فانتوم موانع را دقیق تر شناسایی و از برخورد پرنده با آن جلوگیری بعمل آورد . هم چنین لازم بذکر است برد رادیویی پرنده مذکور به 7 کیلومتر رسیده که نسبت به فانتوم 4 دو کیلومتر افزایش داشته است .

 • سوال دومی که مطرح می شود این است که تفاوت اصلی فانتوم 4 ادونس با فانتوم 4 پرو چیست ؟

در فانتوم 4 ادونس چند آپشن و ویژگی فانتوم 4 پرو حذف شده است . از جمله سنسور دید عقب و دو سنسور مادون قرمز در سیستم FlightAutonomy از آن حذف شده ، همچنین کنترل از راه دور آن از باند فرکانس 5/8 GHz پشتیبانی نمی کند و قابلیت Tapfly عقب آن به طور کامل حذف شده است .

 • سوال سومی که مطرح می شود این است که چه لوازم جانبی را می توان با هر دو فانتوم 4 و فانتوم 4 ادونس استفاده کرد ؟ 

ملخ ها ، باتری ، شارژر ، کابل برق و کابل میکرو USB در این دو مدل یکسان هستند و می توان به جای یکدیگر نیز از هم استفاده کرد .

 • سوال چهارمی که مطرح می شود این است که در مقایسه بین دوربین فانتوم 4 و فانتوم 4 ادونس ، تفاوت ها و مزایای مدل جدیدتر در چیست ؟ 

یقینا دوربین فانتوم 4 ادونس نسبت به فانتوم 4 استاندارد از کیفیت بالاتری برخوردار است . دوربین DJI Phantom 4 Advanced قدرت توانمندی ثبت تصاویر با 60 فریم در ثانیه در حالت فیلم برداری 4k  به میزان بیت ریت 100Mbp دست پیدا کرده است ، علاوه بر آن با افزایش کیفیت سنسور از 12.9 به 20 مگاپیکسل می تواند عکس هایی باکیفیت بسیار بالاتر را ثبت نماید . سنسور دوربین فانتوم 4 ادونس نسبت به فانتوم 4 کمی بزرگتر شده است لذا کاربران می توانند حصول اطمینال کنند تصاویر با وضوح بسیار بالایی را ذخیره می کنند .

 • سوال پنجمی که مطرح می شود این است که مزایای شاتر مکانیکی فانتوم 4 ادونس چیست؟

شاتر مکانیکی در حین عکاسی های سریع بسیار خود را نشان میدهد و موجب میشود تصاویر تیره و تار و یا تکه تکه نشود . این امر باعث خلق تصاویری بسیار زنده و شارپنس تر می شود و یقینا از خروجی کار خود نهایت لذت را خواهید برد .

 • سوال ششمی که مطرح می شود این است که آیا دوربین فانتوم 4 ادونس از فوکوس پیشرفته پشتیبانی می کند ؟ 

بله ، با کلیک بر روی مرکز صفحه نمایشگر خود و یا با فشردن دکمه ی شاتر قبل از عکاسی می توانید بر روی سوژه مدنظرتان فوکوس کنید که این امر دقت و کیفیت عکاسی و یا فیلم برداری هوایی شما را بالا می برد . تمرکز را می توان بین 1 متر و بی نهایت تنظیم کرد .

 • سوال هفتمی که مطرح می شود این است که لنز دوربین فانتوم 4 ادونس به چه صورتی طراحی شده است ؟ 

دوربین Phantom 4 Advanced دارای یک لنز زاویه باز ویژه با محدوده دیافراگم F2.8 تا F11 و فاصله کانونی معادل 24 میلی متر برای عکس برداری هوایی طراحی شده است . همچنین لازم بذکر است این لنز یه بک شاتر مکانیکی و فوکوس پیشرفته مجهز شده است .

 • سوال هشتمی که مطرح می شود این است که چه تغییراتی در سیستم عدم برخورد به مانع فانتوم 4 ادونس به وجود آمده است ؟ 

فانتوم 4 ادونس همانند فانتوم 4 استاندارد فقط دارای سیستم عدم برخود به مانع از جلو می باشد اما محدوده ی شناسایی موانع آن از 10 متر ( در فانتوم 4 ) به 30 متر افزایش پیدا کرده است و این امر موجب می شود پرنده با دقت و حساسیت بالاتری موانع را تشخیص داده و از اصابت پرنده به مانع جلوگیری بعمل بیاورد .

 • سوال نهمی که مطرح می شود این است که راه های کالیبراسیون صحیح دستگاه به چه صورت است ؟

شما کاربران گرامی می توانید از طریق اپلیکیشن DJI GO 4 و یا از طریق DJI Assistant 2 از طریق کامپیوتر کالیبره مهم و اولیه دستگاه خود را انجام دهید .

توجه : اگر تا بحال کالیبراسیون محصولات DJI را انجام نداده اید از یک کارشناس فنی بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد و یا آموزش ببینید . کالیبراسیون اولیه از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و یک خطا و یا اشتباه کوچک می تواند آسیب و خسارات جبران ناپدیری را به دستگاهتان وارد کند . 

 • سوال دهمی که مطرح می شود این است که چه تغییراتی در رادیو کنترل Phantom 4 Advanced بوجود آمده است ؟ 

رادیو کنترل فانتوم 4 ادونس در مقایسه با ریموت کنترل فانتوم 4 پرو از فرکانس 5/8 GHz پشتیبانی نمی کند . همچنین رادیو کنترل فانتوم 4 ادونس به دو صورت ساده و با مانیتور قابل ارائه به کاربران گرامی می باشد .

 • سوال یازدهمی که مطرح می شود این است که رادیو کنترل فانتوم 4 ادونس با کدام مدل های دیگر فانتوم 4 سازگاری دارد ؟ 

در حال حاضر ریموت کنترل محصول فوق با هیچ کدام از مدل های دیگر فانتوم 4 سازگاری نداشته و قابل استفاده نمی باشد و میتوان گفت این رادیو کنترل منحصرا برای فانتوم 4 ادونس می باشد .

 • سوال دوازدهمی که مطرح می شود این است که چه مود های پروازی هوشمندی در فانتوم 4 ادونس گنجانده شده است ؟ 

مود های پروازی فانتوم 4 ادونس بسیار متنوع و جذاب است و یقینا در حین پرواز لذت بالایی را تجربه خواهید کرد . می توان به مود های Draw, Gesture, TapFly, Tripod, Terrain Follow and ActiveTrack اشاره کرد .

 • سوال آخری که مطرح می شود این است که چگونه سیستم نیروی محرکه فانتوم 4 ادونس بهبود یافته است ؟ 

حداکثر سرعت پرواز فانتوم 4 ادونس در حالت P معادل 14 m/s شده است .

همانطور که تشریح شد میتوان نتیجه گرفت این محصول مابین فانتوم 4 استاندارد و فانتوم 4 پرو طبقه بندی می شود چرا که بعضی از ویژگی های فانتوم 4 معمولی و بعضی از ویژگی های فانتوم 4 پرو را دارا می باشد .

 • منبع: جهان ارسی
 • تاریخ: دوشنبه 30 مرداد 1396 - 03:53
 • نویسنده: iPahbad
 • صفحه: وبلاگ
 • بازدید: 609
نظرات
  ارسال نظر

  کمپین ده‌هزار نفری آی‌پهباد

  کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات مبتدی یا تخصصی شما هستند.

  اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

  طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز باشد.

  شبکه‌های آی‌پهباد

  شما می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام آی پهباد، از آخرین اخبار و آخرین تخفیف ها مطلع شوید.

   

  شما می‌توانید با کلیک بر روی آیکون ضمانت پرداخت زرین پال و یا تماس با ۴۱۲۳۹-۰۲۱ ، صحت این ضمانت را استعلام کنید.

  logo-samandehi