آموزش کار با کوادکوپتر Q696 محصول WLtoys

هر مالتی روتوری پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. کواد کوپتر Q696 ساخته WLtoys نیز از این قانون جدا نیست. در این مطلب به سادگی می‌توانید کار با این کواد کوپتر را فرا بگیرید.
آموزش کار با کوادکوپتر Q696 محصول WLtoys

آموزش استفاده از کواد کوپتر دوربین دار Q696

این کوادروتور دارای گیمبال دو محوره است و شاید همین مورد است که باعث می‌شود کمی در یادگیری کار کردن با این کوادکوپتر تامل کنیم. در زیر بصورت اینفوگرافی ریموت کنترل کوادکوپتر WLtoys Q696-A را نشان داده‌ایم و تمامی موارد و کاربردهای دکمه‌های این ریموت کنترل را برای شما عزیزان شرح داده‌ایم.

ست کردن ریموت با Drone

باتری پهپاد را درون آن قرار داده تا روشن شود. سپس ریموت کنترلر را روشن نمایید و استیک سمت چپ را به یک بار بالا و یک بار پایین بزنید تا چراغ‌های Drone ثابت شوند. شما با اینکار رادرو را با پهپاد ست کرده‌اید تا فقط از رادیو کنترلر شما فرمان بگیرد.

کالیبره کردن کوادکوپتر قبل از پرواز

کوادکوپتر Q696 را حتما قبل هر پرواز کالیبره نمایید. برای این کار ابتدا پهپاد را روشن کرده و ریموت کنترلر را با پرنده ست کنید. اکنون پرنده را بر روی زمین کاملا افقی قرار دهید. دقت کنید باید کاملا افقی باشد زیرا اگر که کمی زاویه نسبت به زمین داشته باشد، پرنده شما بدرستی کالیبره نخواهد شد. اکنون دقت نمایید بر روی رادیو کنترل دو استیک وجود دارد. پرنده شما در حال آماده پرواز است در در این حالت شما باید هر دو استیک را به سمت پایین-راست نگاه دارید و به محض اینکه چراغ‌های پرنده شروع به چشمک زدن کردند استیک‌ها را رها کنید تا چراغ‌ها ثابت شوند. سپس این‌بار استیک‌ها را به سمت پایین-چپ مانند روش قبلی بزنید. دوباره به محض چشمک زدن LED ها، آن‌ها را رها کنید. پس از ثابت شدن، کوادکوپتر شما آماده‌ی پرواز است و می‌توانید با خیال راحت و ایمن پرواز کنید.

تریم کردن ریموت کنترل

برای تریم کردن از دکمه‌های موچک و زیر کنار استیک‌ها استفاده نمایید. دقت کنید که بر روی نمایشگر ریموت، تمامی نمودارها بر روی نقطه‌ی صفر باشند. در این حالت کوادکوپتر تریم شده است. اگر احساس کردید که پهپاد به سمتی کشیده می‌شود و یا به طرفی می‌چرخد، می‌توانید با دکمه‌های تریم آن را اصلاح کنید. با کمی کار کردن با آن‌ها در هنگام پرواز، کاملا ریتم کار با دکمه‌های تریم را درک خواهید کرد.

آموزش کوادکوپتر WLtoys

دکمه های ریموت کنترل کوادکوپتر

چرخش 360 درجه : همان حرکات آکروباتیک و پشتک زدن کوادکوپتر است که پس فشردن آن می‌توانید یکی از جهات را فرمان دهید تا کواد کوپتر جرکت بزند.

سرعت زیاد/کم : تغییر مود سرعت کوادکوپتر است که بسته به نوع کوادکوپتر از دو حالت تا چندین حالت دارد. (هنگامی که باد شدید است باید از بالاترین مود سرعت کواد کوپتر استفاده کنید)

بالا بردن گیمبال : زاویه دوربین را به سمت بالا هدایت می‌کند. این دکمه وقتی عمل می‌کند که دوربین کوادروتور شما مقداری زاویه به سمت زمین گرفته است.

پایین آوردن گیمبال : زاویه دوربین را به سمت پایین هدایت می‌کند. این دکمه وقتی عمل می‌کند که دوربین کواد روتور شما مقداری زاویه به سمت بالا گرفته است.

گرفتن عکس و ویدیو : دکمه ثبت عکس و ویدیو در کوادکوپتر که فرمان می‌دهد تا عکاسی کند و یا شروع به ضبط ویدیو کند.

فرود و برخاست خودکار : دکمه تیکاف و لندیگ خودکار که با فشار دادن آن Drone از جای خود بلند می‌شود و در هنگام پرواز فشار دادن آن باعث می‌شود که پرنده ارتفاع خود را کم کرده و فرود خودکار را انجام دهد.

هدلس مود : فعال کردن حالت بدون سر در هنگامی که پرنده مقداری از شما دور شده است و جهت سر آن را گم کرده‌اید و می‌خواهید آن را به سمت خانه بازگردانید.

صفحه نمایش ریموت کنترل کوادکوپتر

 • میزان باتری رادیو کنترل : نشانگر باتری‌های ریموت کنترل شما است.
 • سرعت : مود سرعتی که در لحظه فعال است را نشان می‌دهد.
 • میزان باتری پهپاد : آیتم بسیار مهمی که به شما نشان می‌دهد که پرنده شما چه میزان باتری دارد و آیا می‌توانید برای ادامه پرواز مخصوصا در فواصل دور به آن اعتماد کنید یا خیر.
 • شدت سرعت : میزان شدت سرعت پرنده را نشان می‌دهد.
 • مد سرعت : مود فعال سرعت پرنده را نشان می‌دهد.
 • مدت زمان پرواز : مدت زمان لحظه‌ی تیکاف کوادکوپتر تا آن لحظه از پرواز.
 • ارتفاع پهپاد : میزان ارتفاع تخمینی کواد کوپتر را نشان می‌دهد. این عامل می‌تواند باعث نجات Drone شما در هنگام بادهای شدید در جو بالا شود.

خرید کوادکوپتر دبلیو ال تویز

بطور کلی کواد کوپتر Q696 ساخته موفقی از کمپانی WLtoys است که اگر در رینج قیمت‌های پایین دنبال خرید کوادکوپتر دبلیو ال تویز هستید ، در انتخاب آن نباید درنگ کرد. شما می‌توانید این کواد کوپتر را بهمراه خدمات پس از فروش و تضمین تامین قطعات یدکی از مجموعه آی‌پهباد تهیه بفرمایید.

اگر سوالی دارید اینجا بنویسید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ خواهند داد.

کمپین پنجاه هزار نفری آی‌پهباد

کارشناسان و تکنسین‌های آی‌پهباد آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

اگر بعنوان یک مخاطب نظر، تجربه یا شنیده‌ای درباره محصول دارید، آن را بنویسید تا دیگران نیز بهره‌مند شوند.

طبق قوانین آی‌پهباد هیچ کامنتی حذف یا سانسور نمی‌شود مگر حاوی کلمات توهین‌آمیز یا نژادپرستی باشد.

  27بهمن
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی